Roma

VooVoo i Haydamaky

album

AGORA (Warsawa, Poland), KitonArt (Lublin, Poland), 2009

НазваГрати ЧасТексти
Babilon System
5:44Текст
Dinata
4:32Текст
Do Ternopola
5:28Текст
Poleczko
5:42Текст
Tylko Z Nieba
4:42Текст
Wysz³a M³oda
5:42Текст
B¹dŸ Zdrowe, Serce Me
5:18Текст
Z Kolegami
4:45Текст
Besarabka
3:53Текст
Dumka Dla Kitona
2:19Текст

4 червня світ побачила спільна платівка наших Гайдамаків та велетів польських підмостків «для розумних» – групи Vоо Vоо . Диск VooVoo Ї Haydamaky випустило, одне з найбільших у Польщі , медіа-об'єднання Аgora. Це видання заклало наріжний камінь у низку вишуканих плит авторського почину Inne Brzmienia (Інші Звучання), зачинателем якого виступив розпорядник гурту Voo Voo , і взагалі відома постать в тамтешніх культурних колах Мірка Ольшувка.

Група Vоо Vоо існує безперервно вже майже чверть століття і на своєму ліку має понад 30 повнотривалих видань, включно з награннями до кіно і театральних вистав, а також купу спільних починань з митцями не лише Польщі, але й Болгарії, Сенегалу, Куби, РФ, Монголії, народними ансамблями, смичковими квартетами, камерними та симфонічними оркестрами. Крім того, усі учасники мають власні гурти і постійно виступають у клубах Нью-Йорка, Чикаґо, Лондона, Відня та на популярних європейських джаз-злетах.

Знайомство Гайдамаків з цими поляками відбулося влітку 2007 року під час дійства Кордон 803. Задум співпраці зародився відразу – «підбурювачем» спільної програми став чільник Vоо Vоо Войцех Ваґлєвскі. А навесні 2008 року на прес-зустрічі у Варшаві вже було оголошено про підготовку до запису спільного альбому. У рамках втілення відбулося три репетиції, що гуркотіли у замку Казімеж над Віслою та в старій великій стодолі містечка-музея під відкритим небом Яновець, поблизу Любліна: сюди було завезено звукове обладнання і зацікавлені незвичайним для музею дійством, туди час від часу заглядали туристи.

Перші плоди спільної праці скуштували відвідувачі забави Inne Brzmienia Music Festival Lublin – Lviv у липні 2008, де і було показано майбутній диск наживо. А через місяць розпочалася робота у стінах звукотвірні. Зараз триває концертна подорож підтримку плити VooVoo Ї Haydamaky польськими містами. За словами Мірека Ольшувки, цим виданням, після численних турів та виступів у Західній Європі, Гайдамаки входять у польську видовищну галузь, при чому парадними дверима. В Україні VooVoo Ї Haydamaky , що містить десять пісень, вийде дещо пізніше обмеженим подарунковим накладом, який було представлено на забаві Джаз Коктебель 2009.